Gilmorky-série

Love and War and Snow-Láska, válka a sníh

20. ledna 2009 v 13:36 | Gabriela125
Český název:Láska, válka a sníh
Číslo epizody:8 (8. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:14. prosince 2000
Scénář:Joan Binder Weiss
Režie:Alan Myerson
Hostující herci:
David Huddleston (Harry Porter)
Jared Padalecki (Dean Forester)
Liz Torres (slečna Patty)
Michael Winters (Taylor Doose)
Scott Cohen (Max Medina)


Synopse (od Slávka):

Začne padat první sníh a tato vydatná bílá nadílka způsobí, že Rory uvízne v domě prarodičů. Sníh odtamtud odřízl kuchařku, takže se Rory ujímá přípravy večeře a Emily s Richardem zasvěcuje do potěšení z mražené pizzy s extra porcí sýru.
Luke je posedlý nesmysly okolo opětovného sehrání Bitvy o Stars Hollow na náměstí, které spočívá v tom, že dvanáct mužů čeká po celou noc na vojsko, které nikdy nepřijede. Nakonec přeci jen obměkne a vynahradí jim to tím, že donese kávu.
Lorelai si užívá osamělou procházku sněhem, když vtom narazí na Maxe, který je na cestě do Stamfordu a jehož auto však bylo proti a vypovědělo službu. A tak hned mají ideální příležitost ke schůzce. Luke má velmi ztrápený výraz ve své tváři, když je vidí jít spolu městem. Když dvojice dorazí k Lorelainu domu, jejich vášnivé objetí je přerušeno Lane, která tam čeká na Rory. Když se Rory ráno vrátí domů, najde spícího Maxe na pohovce a Lane, jak se po noci v jejím pokoji balí. Rory se Lane omluví za to, že v poslední době neměla dost času být s ní a obě si slíbí, že spolu budou trávit více času. Lorelai mluví s Rory o jejím rande a Rory ji znovu uklidňuje, že si přeje, aby byla šťastná, i když si pořád ještě tak zcela nezvykla, že se její máma schází s jejím učitelem angličtiny.

Kiss and Tell-Utajený polibek

20. ledna 2009 v 13:34 | Gabriela125
Český název:Utajený polibek
Číslo epizody:7 (7. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:16. října 2000
Scénář:Jenji Kohan
Režie:Rodman Flender
Hostující herci:
Liz Torres (slečna Patty)
Sally Struthers (Babette Dellová)
Jared Padalecki (Dean Forester)
Michael Winters (Taylor Doose)
Ted Rooney (Morey Dell)
Emily Kuroda (paní Kimová)
Sonya Eddy (pokladní)
Brian Berke (poslíček s pizzou)
Caitlyn Lindsay Murphy (Susie)


Synopse (od Slávka):

Dean dá Rory její první pusu. Ta to hned běží říct Lane, ale před Lorelai to zatají. Historku naneštěstí zaslechne paní Kimová a nepříliš taktně se o tom zmíní před Lorelai, když je u ní ve starožitnictví. Lorelai je na Rory naštvaná, že se s ní o tyto velké zprávy nepodělila, a narážkami ji zkouší přinutit, aby tak ještě učinila, ale bez úspěchu. A tak se jí zeptá přímo.
Později, když jsou děvčata na nákupech na filmový večer a narazí na Deana, Lorelai ze sebe dělá hlupáka. Aby se to pokusila napravit, přizve Deana na filmový večer, což Rory v ten okamžik dopálí ještě víc, ale už je pozdě něco změnit. Dean se ukáže a všichni tři společně sledují film, jedí pizzu a sem tam konverzují. Když je s Lorelai chvíli o samotě, musí si Dean navíc vyslechnout pár pravidel starostlivé matky. Po jeho odchodu si děvčata mezi sebou vše urovnají a Rory začne mámě podrobně líčít historku o svém prvním polibku.

Rory's Birthday Parties-Narozeninové večírky pro Rory

20. ledna 2009 v 13:34 | Gabriela125
Český název:Narozeninové večírky pro Rory
Číslo epizody:6 (6. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:9. října 2000
Scénář:Amy Sherman-Palladino
Režie:Sarah Pia Anderson
Hostující herci:
Jared Padalecki (Dean Forester)
Liz Torres (slečna Patty)
Sally Struthers (Babette Dellová)
Liza Weil (Paris Gellerová)
Ted Rooney (Morey Dell)
David Booth (Lars)
Bridget Ann White (Mitzi)
Chad Michael Murray (Tristan Dugray)
Jackson Douglas (Jackson)
Teal Redmann (Louise)
Nora Zehetner (dívka)
David J. Coleman (číšník)
Jonathan Ficcadenti (dítě)
Greg Rikaart (dítě)
Sharmila Devarajan (žena z Harvardu)


Synopse (od Slávka):

Rory bude slavit šestnácté narozeniny a jak babička, tak i máma pro ni plánují oslavu. Emily uspořádá klasický večírek, na který pozve své a Richardovy známé a navíc studenty z Chiltonu (k Roryinu zděšení nechala roznést po škole pozvánky). Určitě ne k Roryině radosti se zde objeví i Paris a Tristan. Když Emily chce, aby Rory pronesla jako hostitel pár slov k přípitku, ta naštvaně řekne, že není hostitelkou, že to není její párty, ale jich, prarodičů, a uteče do bývalého Lorelaina pokoje. Při odchodu se chce babičce omluvit, ale ta jí nedá prostor, a tak ji Rory alespoň pozve na svoji druhou oslavu. Emily odmítne, ale Lorelai si s ní promluví, aby to zvážila, že by si je tam Rory opravdu přála.
Nedlouho předtím Rory narazí během burzy škol na Paris u stánku Harvardu a obě jsou znechuceny, že tam míří i ta druhá. Paris se Rory zeptá, jestli je něco mezi ní a Tristanem, a když dostane zápornou odpověď, vypadá to, že by nakrátko mohly uzavřít příměří.
Roryiny oslavy narozenin se účastní řada obyvatel Stars Hollow a přijdou i Emily s Richardem. Zatímco si Richard čte venku časopis, Emily naslouchá vyprávění historek z Roryina dětství. Taktéž mluví s Lorelai a zjišťuje, jak málo toho o své dceři ví. Rovněž si všimla, jak se Luke na Lorelai dívá a řekne jí, že se mu líbí. To ona označí za nesmysl.
Když večírek skončí, Rory se venku sejde s Deanem, který jí daruje náramek s medailónkem. Poté se vezmou za ruce a Lorelai je z okna pozoruje.

Cinnamon's Wake-Pohřební hostina

20. ledna 2009 v 13:32 | Gabriela125
Český název:Pohřební hostina
Číslo epizody:5 (5. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:2. října 2000
Scénář:Daniel Palladino
Režie:Michael Katleman
Hostující herci:
Michel DeLauné (pan Jeannie)
Jared Padalecki (Dean Forester)
Liz Torres (slečna Patty)
Sally Struthers (Babette Dellová)
Ted Rooney (Morey Dell)
Scott Cohen (Max Medina)
Sean Gunn (Kirk)
Darlene Kardon (pokladní)
Floyd VanBushirk (Jed)
Jean-Paul Vignon (Andre)




Synopse (od Slávka):

Sookie připraví na každoroční chiltonskou akci prodeje pečiva pohádkové pohoštění, čímž upoutá i Maxovu pozornost. Ten si vezme stranou Lorelai a pozve ji na schůzku. Lorelai je na vážkách a navrhne, aby nejdřív zašli na kafe. Tam se nechá přesvědčit a souhlasí se schůzkou. Když se Max ukáže u jejich dveří dřív, než má Lorelai vůbec možnost říct o novince Rory, Gilmorova děvčata zjišťují, že musejí vyřešit pár věcí. Rory je nejdříve vyvedena z míry, ale nakonec souhlasí, aby si máma vyšla s jejím učitelem.
Deana a Rory to k sobě přitahuje čím dál tím víc, ale nervózní Rory nedokáže opětovat jeho pozornost. Nakonec jí Dean řekne, že ji přestane obtěžovat, když v ní nebudí zájem. Rory sesbírá veškerou svoji kuráž, řekne mu, že ji zajímá a poté prchne.
Cinnamon, kočka Babette a Moreyho, zemře a oni u nich v domě uspořádají poslední rozloučení. Babette se bojí, že teď, když přišli o Cinnamon, který byl jako jejich dítě, ji nebude Morey chtít, ale Lorelai ji ujistí, že se tak nestane.
Emily je otřesena, když zjistí, že Lorelai nechtěla jít na pohřeb vzdálené sestřenice Claudie a místo toho se zúčastnila jiného, kočičího.

The Deer-Hunters-Lovci jelenů

20. ledna 2009 v 13:31 | Gabriela125
Český název:Lovci jelenů
Číslo epizody:4 (4. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:26. října 2000
Scénář:Jed Seidel
Režie:Alan Myerson
Hostující herci:
Alex Borstein (Drella)
Dakin Matthews (Hanlin Charleston)
Liza Weil (Paris Gellerová)
Emily Kuroda (paní Kimová)
Scott Cohen (Max Medina)
Chad Michael Murray (Tristan Dugray)
Shelly Cole (Madeline)
Teal Redmann (Louise)
Jackson Douglas (Jackson)
Jayne Amelia Larson (zákaznice)
Jon Bruno (muž)
Jim Jenkins (muž)
Sarah Brooke (žena)
Jennifer Williams (žena)
Ritch Topol (číšník)
Daniel Graves (Lucien Mills)


Synopse (od Slávka):

Max Medina dá Rory její první "D" (ekvivalent čtyřky) v jejím životě a Paris si ji bez ustání kvůli jejímu nezdaru dobírá. Rory je ve velkém stresu kvůli nadcházejícímu testu ze Shakespeara. Lorelai stráví víkend pomáháním Rory se studiem a nad ránem, kdy se má velký test psát, vyčerpáním odpadnou... a přirozeně zaspí. V panice, aby se Rory dostala do školy včas, si půjčí mámino auto. Cestou se jí však přihodí dopravní nehoda - když zastaví, aby zavolala Lane, je atakována srnkou, která jí narazí do auta. Když se Rory dostaví pozdě do hodiny, Max jí řekne, že nemůže psát test, což ji dorazí, a nakonec seřve Paris a Tristana, kteří si to bohatě zaslouží.
Lorelai se pře o Roryině záležitosti s ředitelem školy Charlestonem, ale není to k ničemu a jen ji to roznítí. Cestou domů Rory trvá na tom, aby se podívali, v jakém stavu je (není) zvíře z nehody a Lorelai navrhne, jestli Rory nechce Chilton vzdát, ale ta ji ujiští, že to zvládne. Když přijedou domů, nacházejí na záznamníku vzkaz od Maxe, že přemluvil ředitele, aby Rory dovolil dodatečnou práci.
Sookie nalézá v časopisu kladnou kritiku na její jídlo, ale ona se stále pozastavuje u jediného slova, kdy kritik Lucien Millls popisuje její slavné rizoto jako "dobré". Všechny přivádí k šílenství, když zkouší zjistit kritikovu totožnost a dozvědět se, co bylo s jejím jídlem špatně. Pak se dovídá, že problém byl ve víně, které bylo k pokrmu podáváno. Ihned uvaří várku rizota, vezme vhodné víno a jede ke kritikovu domu, aby se jí dostalo ocenění, jaké si zaslouží.

Kill Me Now-Zab mě

20. ledna 2009 v 13:30 | Gabriela125
Český název: Zab mě Číslo epizody: 3 (3. epizoda 1. série) Premiérově vysíláno: 19. října 2000 Scénář: Joanne Waters Režie: Adam Nimoy Hostující herci: Charles C. Stevenson Jr. (Julian Johnson) Eileen Barnett (Nanette) Jay Gerber (Edward James) Liz Torres (slečna Patty) Meagen Fay (paní Shalesová) Sally Struthers (Babette Dellová) Alex Borstein (Drella) Ted Rooney (Morey Dell) Jackson Douglas (Jackson) Lisa Poff (Sarah) Kelly Cohen (Jackie Shalesová) Ashley Cohen (Jessica Shalesová) Chrius Hoffman (Matt) Matt Hoffman (Mark) Melendy Britt (Gloria) Tony Pasqualini (Wallace) Lauren Gordner (žena) Sean Gunn (Kirk) Jean St. James (naštvaná matka) Synopse (od Slávka): Když během páteční večeře Rory oznámí, že bude hrát v chiltonském sportovním družstvu, Emily trvá na tom, aby vzal Richard Rory s sebou do klubu a učil ji hrát golf. Té to zpočátku nejde, ale brzy se do toho dostane. Navíc má jedinečnou příležitost k rozhovorům s Richardem. Později, když Rory Lorelai řekne, jak moc ji těší být s Richardem, má Lorelai smíšené pocity a zlobí ji hloupými argumenty. To je ale brzy urovnáno, když si Lorelai uvědomí, jaký je to nesmysl myslet si, že by ji mohla kvůli jejím rodičům ztratit. Během toho má svatbu dvojice hádavých nevěst-dvojčat, přičemž na Lorelai bude, aby dohlédla nejen na přípravy, ale i čelila nevěstám, jejich ženichům (rovněž dvojčatům), jejich vyčerpané matce a Michelovi.

The Lorelais' First Day at Chilton-První den v Chiltonu

20. ledna 2009 v 13:29 | Magg
Český název:První den v Chiltonu
Číslo epizody:2 (2. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno:12. října 2000
Scénář:Amy Sherman-Palladino
Režie:Arlene Sanford
Hostující herci:
Dakin Matthews (Hanlin Charleston)
Liz Torres (slečna Patty)
Nick Chinlund (Ian Jack)
Liza Weil (Paris Gellerová)
Sally Struthers (Babette Dellová)
Alex Borstein (Drella)
John Billingsley (pan Remmy)
Chad Michael Murray (Tristan Dugray)
Ted Rooney (Morey Dell)
Shelly Cole (Madeline)
Teal Redmann (Louise)
Roz Witt (paní Traigerová)
Carole Goldman (slečna Jamesová)
Josh Jacobson (kluk)
Jackson Douglas (Jackson)
Pamela Kosh (postarší žena)
David Smigelski (Derek)
Steve Tom (rozzlobený zákazník)
Rene Heger (Kid)
Strawn Bovee (paní Nessová)
Sean Gunn (Kirk - zde Mick)
Troy Medley (instalatér)
Irina Maleeva


Synopse (od Slávka):

Lorelai zaspí Roryin první den na Chiltonu a zjistí, že všechno její slušné oblečení je v čistírně. K Roryinu, Emilynu (která je rovněž ve vzácný den přítomna) a ředitelovu zděšení si vezme šortky a kovbojské boty. Po několika trapných okamžicích odejdou Lorelai a Emily z ředitelovy kanceláře. Roryin den jde čím dál tím víc z kopce. Dostanou se jí do rukou tři palce tlusté školní poznámky, které jsou pouze za jediný týden, se potkává s Paris, která je odhodlána jí její život na Chiltonu znepříjemnit. Rovněž upoutá pozornost spolužáka jménem Tristan. Lorelai řekne Emily, že si nepřeje, aby rozhodovala o tom, co je pro Rory nejlepší a nechala to na ní.

Pilot-Matka a dcera

20. ledna 2009 v 13:26 | Magg
Český název: Matka a dcera Číslo epizody: 1 (1. epizoda 1. série) Premiérově vysíláno: 5. října 2000 Scénář: Amy Sherman-Palladino Režie: Lesli Linka Glatter Hostující herci: Jared Padalecki (Dean Forester) Liz Torres (slečna Patty) Alex Borstein (Drella) Emily Kuroda (paní Kimová) Jill Brennan (paní Traisterová) Marcy Goldman (žena) Barna Moricz (Joey) Nikki Slater (dívka) Heather Shrake (dívka) Amy Correa (dívka) Jacqueline Smith (dívka) Rory je přijata na Chilton, velmi prestižní a drahou přípravnou školu, a Lorelai má problémy se sháněním peněz na školné. Je nucena požádat o půjčku její bohaté rodiče, kteří jí rádi vyhoví - výměnou za ukončení jejich vzájemného odcizení a za společné páteční večeře. Na Starshollowské střední škole Rory potkává velmi milého hocha jménem Dean a začíná váhat o rozhodnutí odejít na Chilton. Lorelai zjistí, že je její rozpolcenost ohledně Chiltonu kvůli nějakému chlapci a pohádají se o její budoucnosti. Po první páteční večeři u prarodičů se Rory rozhodne jít na Chilton a udobří se s Lorelai.
 
 

Reklama